Trwa ładowanie proszę czekać ...

Białko dla kobiet po treningu

21 czerwca 2016

Chcesz zacząć ćwiczyć? Nic prostszego. Wystarczy, że zapiszesz się na siłownię i po prostu zaczniesz na nią chodzić. Ostatnimi czasy, bardzo popularny staje się zdrowy tryb życiu. Jest to moda, która akurat wszystkim może wyjść na zdrowie. Jednak tyczy się to tych „wszystkich”, którzy skuszą się na podążenie za nią. Ci, którzy nowy trend zignorują pozostaną tacy, jacy są.

W dzisiejszych czasach bardzo małą ilość ludzi nie ma kont na mediach społecznościowych. Bardzo trudno znaleźć nam kogoś, kto powie, że takiego konta nie posiada. Jak tylko wejdziemy na social media, zobaczymy mnóstwo zdjęć kobiet oraz mężczyzn, którzy są pięknie umięśnieni i wyglądają doskonale. Jest tam także, mnóstwo propozycji posiłków oraz przekąsek. Jeśli polubisz strony trenerów, to zobaczysz, że nawet oni dodają propozycje treningów oraz jadłospisów. Coraz, więc ludzi decyduje się na usługi trenera personalnego, który doradzą im nie tylko w sprawie odchudzania, ale nabierania masy mięśniowej. Jednak możemy także inne rzeczy zobaczyć na mediach społecznościowych, są to suplementy diety, które oferują nam przeróżne firmy. Widzimy kreatynę, białko, witaminy i inne produkty, które przeznaczone są dla osób aktywnych fizycznie. Z pewnością, jeśli Twój chłopak ćwiczy, to zauważyłaś, że zawsze po treningu sięga po proszek, który rozpuszcza z wodą. Pachnie on apetycznie. Też masz niekiedy ochotę, ale obawiasz się, że to się dla kobiet nie nadaje?

Nie bójmy się białka

Zwykle mężczyźni, którzy ćwiczą na siłowni, po treningu piją białko, które chroni ich mięśnie przed spalaniem się. Dzięki temu napojowi, podczas treningu spalają oni tłuszcz, a mięśnie zostają nienaruszone. Zapewnia ono również regenerację mięśni po wysiłku. Wiele kobiet objawia się, że białko kompletnie się dla niech nie nadaje, ponieważ będą wyglądać jak mięśniaki. Jest to kompletna bzdura! Kobiety jak najbardziej mogą sięgać po białko i wcale to im nie zaszkodzi. Białko nie powoduje rozrostu mięśni, ale przestawia nasz organizm na spalanie tkanki tłuszczowej, a nie mięśni.

Zwykle wiele pań chce się pozbyć uciążliwego cellulitu. Jest to nic innego jak nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa pod skórą. Jeśli więc chcemy się go pozbyć to po treningu powinnyśmy napić się białka. Powinnyśmy je pić zaraz po skończonym treningu oraz przed snem. W przypadku kobiet, aminokwasy są potrzebne w szczególności kobietom, ponieważ są one potrzebne do wzrostu włosów, skóry oraz paznokci.