Trwa ładowanie proszę czekać ...

Przyrządy do robienia pompek oraz korzyści z ich stosowania

21 czerwca 2016

Każdy z nas chce się pięknie prezentować. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Lato zbliżą się coraz bardziej wiec pędzimy na siłownię i staramy się nadrobić zaległości, które powstały i kumulowały się przez całą zimę. Kiedy jednak włączyliśmy nasze konto na social media, okazało się, że bardzo odbiegamy od innych, którzy już dawno wzięli się za siebie.
Wszyscy Ci, którzy pędzą za modą, tym razem są o wiele zdrowsi od tych, którzy się nią nie interesują. Ostatnio bardzo modne stało się wszystko, co jest fit. Nie chodzi tu tylko o sam strój jak mogłoby się wydawać, ale także o zdrowe jedzenie oraz wysiłek fizyczny. W ostatnich czasach taki styl życia stał się bardzo popularny. Większość ludzi zapisuje się na siłownię z zamiarem wyglądania jak osoby, które już ćwiczą kilka lat. Jednak nie jest to możliwe do osiągnięcia w krótkim czasie, więc wiele osób pomaga sobie substancjami, które ze zdrowym stylem życia mają niewiele do czynienia. Ty jednak postaw na nieco zdrowsze metody, które nie spowodują, że zniszczysz sobie organy wewnętrzne przez to, że chcesz wyglądać na zewnątrz.

Jednak, aby zacząć ćwiczyć trzeba mieć gdzie to robić. Jeśli mieszkasz na wsi, z której do miasta jest dość daleko, to nie będzie Ci się chciało codziennie tam jeździć i płacić nie dość, że za karnet, to jeszcze za paliwo, które stracisz przy dojeździe. Jeśli policzysz sobie roczne wydatki, jakie musisz na to przeznaczyć, to wyjdzie Ci niemała kwota. Dlatego znacznie lepszym sposobem jest zrobienie sobie mini siłowni w domu.

Własna siłownia

Siłownia w domu o dość spory wydatek. Musimy na nią mieć nie tylko pomieszczenie, ale także odpowiednie sprzęty. Bardzo przydatna będzie także klimatyzacja w lecie i ogrzewanie w zimie, a więc jeśli zrobimy ją w szopie to odpada, a garaż także może się nie sprawdzić. Co potrzebujemy do takiej siłowni? Przede wszystkim zacznijmy od najdrobniejszych rzeczy, czyli przyrządu do pompek stampbar.  Po co jest on nam potrzebny? Jak sama nazwa mówi do robienia pompek. Dzięki niemu są one znacznie bardziej skuteczne i możemy osiągnąć lepsze efekty ćwiczeń. Angażujemy przy tym mięśnie do o wiele większego wysiłku, nasze ćwiczenia są znacznie bardziej urozmaicone, a zakres ruchów ramion większy. Ćwiczysz mięśnie ramion, grzbietu oraz barki. Możesz także zaopatrzyć się w uchwyty do pompek oraz inne sprzęty, które wzmocnią całe Twoje ciało i sprawia, że ćwiczenia będą znacznie bardziej efektywny. Do domowej siłowni przydarzą się także hantle oraz ławka.