Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dieta a trening (razem czy osobno?)

21 czerwca 2016

Każdy z nas, kto chce schudnąć zaczyna to zwykle od złej strony. Nie staramy się zacząć odpowiednio tego robić, ale stosujemy diety, które mają przynosić cudowne efekty, ale zwykle nic z tego nie wychodzi. Nawet, jeśli na takim jadłospisie, co składa się z bardzo małej ilości kalorii wytrzymamy kilka dni, to w końcu i tak zaczniemy się zajadać i nadrabiać zaległości.

Kiedy najczęściej bierzemy się za zrzucanie kilogramów?

Oczywiście w miesiącach, które poprzedzają te, w których będziemy pokazywać więcej ciała. Mowa tu jak wiadomo o lecie. Każdy zaczyna treningi czy diety właśnie w tym okresie, w zimie zwykle nam się nie chce ruszać z domu i wolimy sobie posiedzieć przed telewizorem obiecując, że zaczniemy treningi od jutra. To jednak nie jest zbyt dobry sposób, gdyż to „jutro” nigdy nie ma miejsca. I zaczynamy się w kwietniu zastanawiać, od czego zacząć, aby pozbyć się tego wszystkiego, co nazbierało się pod skóra przez całą zimę.
Każdy, kto zamierza się w lecie pokazać w bikini, nie chce się wstydzić swojego ciała, które jest w kiepskiej kondycji. Dlatego czas zacząć treningi i wziąć się za siebie, aby na nadchodzące upały być w pełni formy i przede wszystkim doskonale się prezentować

Jak to pogodzić?

No tak, łatwo mówić, ale co zrobić, aby takie treningi przynosiły odpowiednie efekty? Przede wszystkim, musimy zacząć od czegoś, z czym damy sobie radę. Nie stawiajmy sobie pod razu za zadanie dwóch godzin treningu, bo na następny dzień, nie będziemy w stanie wejść nawet po schodach przez zakwasy. A co najgorsze, jak pomyślimy o następnym morderczym treningu to nam się odechce. Dlatego musimy dokładnie przemyśleć, co będziemy robić. Pamiętajmy, że doskonałe efekty osiąga się wtedy, kiedy mamy dzień na regeneracje mięśni. Nie możemy, więc 7 dni w ćwiczyć jak szaleni, ponieważ nie osiągniemy odpowiednich efektów.

Bardzo ważną kwestię stanowią także posiłki. Nie mogą one być zbyt ciężkie, a tym bardziej tłuste. Dieta stanowi bardzo ważny element budowania sylwetki. Jest to aż 70% sukcesu, więc nie możemy o tej kwestii zapominać, jeśli zamierzamy chudnąć lub nabrać masy mięśniowej. Dieta w połączeniu z ćwiczeniami, daje doskonałe efekty i sprawia nie tylko, że wyglądamy doskonale i mamy energię na kontynuacje dalszej przygody, ale także chcemy utrzymać już cały czas taki stan rzeczy i nie rezygnować, ani z diety ani z ćwiczeń. Posiłki powinny być odpowiednio dobrane do intensywności treningów. Wiadomo, że ktoś, kto więcej ćwiczy, potrzebuje więcej kalorii zaś ten, kto skusi się tylko dwa razy w tygodniu na bieganie powinien dostarczać znacznie mniej.