Trwa ładowanie proszę czekać ...

Relaks dla Twoich mięśni - ćwiczenia rozciągające, czyli stretching

21 czerwca 2016

Zaczynasz zdrowy tryb życia? W dzisiejszych czasach jest bardzo popularne zdrowe odżywianie oraz treningi. Na portalach społecznościowych, nie widzimy już osób z dużą nadwagą, ale znacznie częściej goszczą tam osoby, które opisują swoja walkę z tłuszczem w różnych miejscach ciała. Na każdym kroku zachęcani jesteśmy do systematycznych ćwiczeń oraz wysiłku, który sprawi, że będziemy wyglądać doskonale.

Rzeczywiście, każdy, kto ćwiczy, ma bardzo atrakcyjne ciało, ale nie jest to tak proste jak nam się wydaje wtedy, kiedy oglądamy zdjęcia innych ludzi, którzy systematycznie trenują. Kidy sami idziemy na siłownię, wracamy padnięciu, z zakwasami i niechęcią do następnej sesji w tym miejscu. Nawet, jeśli komuś na początki się podoba, to po jakimś czasie traci zapał i zaniedbuje ćwiczenia. Dzieje się to zwykle z lenistwa, które towarzyszy nam na każdym kroku. Musimy jednak pokonać tego lenia, który znajduje się w naszej głowie i poszukać, czegoś, co nas zmotywuje do pracy. Najlepiej w tym przypadku jest zacząć od wykupienia karnetu na siłowni. Jak wiadomo, pieniądze to najlepszy motywator, więc jak będziesz wiedziała, że wydałaś pieniądze, to trzeba będzie chodzić.

Stretching – ważna część treningu

Większości wydaje się, że rozciąganie po treningu to kompletna strata czasu. Czym to się kończy zwykle? Nie wszyscy mamy świadomość, że jeśli poświęcimy te kilka minut na zrelaksowanie mięśni, to nie będą nam dokuczać tak uciążliwe zakwasy. Jednak streching nadaje się nie tylko dla tych, którzy ćwiczą. Jeśli masz pracę siedzącą, to będzie to także doskonała forma ćwiczeń. Zanim jednak do tego podejdziemy, musimy być dobrze rozgrzani. Dlatego po ćwiczeniach jest idealna pora, gdyż jesteśmy maksymalnie rozgrzani. Dzięki temu, mięśnie są znacznie bardziej elastyczne i podatne na mające nadejść rozciąganie.

Jakie będę miała korzyści z rozciągania?

Przede wszystkim, będziesz znacznie mniej narażona na kontuzję. Co najlepsze jest to bardzo przyjemne, ponieważ po ciężkim treningu bardzo chętnie położysz się na macie i rozluźnisz. Dzięki rozciąganiu nie tylko poprawisz wyniki swoich ćwiczeń, ale także wyrównasz napięcia mięśniowe poprawiając ich elastyczność i zakres ruchu w stawach. Jeśli wprowadzisz stretching po każdym treningu, to Twoje ciało będzie się znacznie lepiej prezentować. Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ będziesz także osiągała znacznie lepsze wyniki wbieganiu czy chociażby w podnoszeniu ciężarów.