Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy odzież na treningu ma znaczenie

21 czerwca 2016

Zamierzasz zacząć trenować jakiś sport? Każdy, kto zabiera się za takie ćwiczenia nie tylko oczekuje efektów w sylwetce, ale także znacznie lepszej wydolności organizmu. Aby jednak to osiągnąć musimy wprowadzić także zdrową dietę w życie, która dostarczy nam witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jednak nie należy do prostych zadań zmiana stylu życia od tak. Należy stopniowo wprowadzać zdrowe produkty do diety, ponieważ może się okazać, że po tygodniu znudzi nam się to i z powrotem zaczniemy się zajadać rzeczami, które nie mają żadnych wartości odżywczych. Jeśli zamierzamy brać się za jakiś sport, to musimy wiedzieć nie tylko jak się odżywiać, ale także jak się ubrać. Wyobrażasz sobie biegać w jeansach czy jeździć konno w krótkich spodenkach? Zapewne nie, przede wszystkim, dlatego, że w przypadku biegania, materiał, który jest sztywny będzie nam blokował ruchy, a jeśli chodzi o jazdę konną, to siodło w kontakcie z gołą skórą odparzy nas, co skutkuje nieprzyjemną wysypką i pieczeniem. Dlatego też, zaczynając jakiś sport musimy wiedzieć, w czym będzie nam najwygodniej. Ubiór w tym przypadku ma ogromne znaczenie. Tak, więc jeśli zamierzasz chodzić na basen, to nie decyduj się na seksowne bikini, w którym będziesz wyglądać jak modelka, ale ubierz takie, które podczas nurkowania pod wodą nie zostanie na jej powierzchni. Dlatego najlepiej sprawdzi się stój jednoczęściowy sportowy.

Odzież dla biegaczy

A co mamy ubrać, jeśli zamierzamy trenować biegi długodystansowe? Z pewnością wykluczamy wcześniej wymienione jeansy. Taki ubiór sprawdzi się, kiedy idziemy się przejść lub do szkoły itp. w przypadku biegów rezygnujemy także z wszelkich spódniczek oraz obcisłych bluzek, które będą utrudniać nam oddychanie. Co wiec mogę ubrać? Przede wszystkim zacznijmy od butów, są one w tym przypadku najważniejsze. Staramy się kupić takie, które są przeznaczone dla biegaczy. Takie obuwie ma wentylację i doskonale radzi sobie z przykrymi zapachami w butach. Co więcej jest lekkie i wygodne, więc nie mamy problemu z ciężkim krokiem, ale biegamy lekko.
Jeśli chodzi o koszulkę to najlepiej wybrać się po nią do sklepu sportowego. To samo tyczy się spodni czy spodenek. Wybieramy taką odzież, która jest przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie. Jest ona najczęściej tak skonstruowana, że nawet, jeśli jest zimno, to trzyma ona ciepło, jeśli jednak się spocimy to odprowadzany jest pot na zewnątrz. Jest ona także elastyczna i wygodna i przy okazji nie krępuje ruchów.