Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co kupić do domowej siłowni?

21 czerwca 2016

Każdy z nas ma konto na social media. Co widzimy tam ostatnimi czasy? Oczywiście jak zawsze mnóstwo zdjęć, jednak w ostatnich czasach znacznie zmieniło się to, co na nich występuje. Nie spotkamy tam już przepisów na butelkę, placki smażone, frytki czy inne rzeczy, które są kaloryczne. Zobaczymy za to mnóstwo przepisów na sałatki, ciasta bez glutenu, cukru oraz wszelkich substancji, które mają dużą ilość kalorii. Popularne są także zdjęcia z siłowni – szczególnie, jeśli chodzi o mężczyzn. Ujawnia się wtedy wiele ludzi, o których nie miałeś pojęcia. Widzisz trenerów personalnych, którzy doradzają jak jeść i ćwiczyć oraz mnóstwo ludzi, którzy za tym wszystkim pędzą. Nie ważne czy robione jest to dla mody czy zdrowia, najważniejsze jest to, że jest taki styl życia doskonały dla naszego organizmu.

Jeśli ty także zamierzasz wyglądać tak doskonale jak Ci wszyscy na Twojej tablicy to nie ma problemu. Wystarczy tylko, że zaczniesz ćwiczyć. Kłania się tutaj siłownia. Jednak jest z tym jeden problem. Nie każdy może iść na także siłownie. Po pierwsze że względu na wydatek, jaki ona stanowi, kolejnym powodem jest niekiedy brak czasu z powodu wielu godzin w pracy i ostatnim, który jest najtrudniejszy do rozwiązania, jest kwestia zamieszkania. W takim przypadku, jeśli mieszkamy daleko od miasta, a w naszej wsi nie ma siłowni, to ciężko będzie poćwiczyć coś innego niż bieganie. Możemy oczywiście zrobić sobie domowe hantle, ale czy to dobry pomysł i przede wszystkim czy bezpieczny? Nie do końca, przede wszystkim nie damy rady tak dokładnie wyważy hantli, a po drugie prowizorka może się nie sprawdzić i zrobimy sobie krzywdę zamiast pomóc.

Niezbędne sprzęty

Jedynym sposobem na trening mimo przeciwności jest posiadanie takiej mini siłowni w domu. Jest to wydatek na jeden raz, ale niestety spory. Nikt oczywiście nie mówi, że macie od razu mieść wszystkie sprzęty. Na początek wystarczą te najpotrzebniejsze, a w następnej kolejności te droższe. Czym możemy wyposażyć taką domową siłownię? Przede wszystkim przydadzą się nam hantle. W przypadku dziewczyn bardzo przydatne będzie taką hula hop oraz skakanka. Każda siłownia, która będzie gościć kogoś, kto zamierza zbudować piękne mięśnie powinna zawierać atlasy wielofunkcyjne, ławki na sztangę, ławki do ćwiczeń, stojaki, maszyny i przyrządy, obciążenia talerzowe, gryfy i hantle. Wiadomo, że jest to duży wydatek, ale możesz stopniowo kupować każdy sprzęt, aż uzbierasz całą kolekcję. 

Domową siłownię można również zaopatrzyć w bieżnię. Jest to o wiele większy wydatek, jednak dzięki bieżni możemy ćwiczyć całe ciało. Zakup  takiego sprzętu powinien być dobrze przemyślany - sprawdźmy różne sklepy, zarówno te internetowe jak i stacjonarne. Zwrócmy również uwagę na materiały z jakich jest wykonana bieżnia - jeśli ma wiele elementów plastikowych, możemy być niemal pewni, że nie wytrzyma ona długo. Postawmy na takie modele, które mają w sobie elementy wykonane z poliuretanu na przykład poliuretanowe rolki. Poliuretan, choć wizualnie przypomina plastik, jest o wiele bardziej wytrzymalszy, co wpływa na wytrzymałość całego sprzętu.