Trwa ładowanie proszę czekać ...

Siłownia nie tylko dla mężczyzn!

21 czerwca 2016

Jeśli tylko wchodzimy na social media, to widzimy mnóstwo zdjęć. Tym razem nie są to dzióbki do lustra, ale siłownie, hantle, programy treningowe i ludzie, którzy mają doskonale zbudowane ciało. Nie zobaczymy już przepisu na pączki czy ciastka z mnóstwem cukru i smażenia na oleju. Teraz możemy zaobserwować wysyp przepisów robionych z przeróżnych rodzajów mąki, bezglutenowe ciastka i chleby oraz koktajle owocowe i warzywne. Fit stało się bardzo modne, na czym korzystają także trenerzy personalni, którzy z wielką chęcią promują się w social media i układają wielu osobom diety oraz plany treningowe. Jednak taki plan, składa się zwykle z ćwiczeń na siłowni. Jest to miejsce, którego kobiety się obawiają. Co jest tego przyczyną? Kiedy wchodzimy na siłownię widzimy panów, którzy mają bardzo silnie niekiedy rozwinięte mięsnie i jak pomyślimy, że my miałybyśmy tak wyglądać, to nam się odechciewa treningu.

Nie mamy się jednak, czego obawiać, ponieważ jeśli nie zamierzamy tak wyglądać jak panowie, to nie musimy i mamy na to miał szanse. Przede wszystkim, dlatego, że mamy mniejsze preferencje do rozwoju mięśni, po drugie, ktoś, kto ćwiczy nawet po kilka godzin dziennie, nie wygląda jak Hulk, tylko normalnie. Ci panowie, którzy mają potężnie rozrośnięte mięśnie borą takie proszki, które im w tym pomogą, nie są, więc mięśnie w 100% osiągnięte przez pracę, ale przez odpowiednie dodatki, które mają powodować ich puchnięcie. Jeśli nie zabierzesz si faszerować takimi rzeczami, to możesz być całkowicie pewna, że rozrost mięśni Ci nie grozi.

Wykup karnet

Bardzo dużo kobiet zdecydowała się na siłownię. Są to właśnie te, których zdjęcia podziwiasz każdego dnia na Facebooku. Wyglądają jak mięśniaki? Oczywiście, że nie. Prezentują się doskonale i mają wszystko na swoim miejscu. Jeśli masz np. problem z małymi piersiami, to siłownia może ci pomóc rozbudować mięśnie klatki piersiowej, dzięki czemu nabiorą one kształtów. Panuje opinia, że kiedy ćwiczymy to nasze piersi się zmniejszają. Nie musisz do tego dopuszczać, jeśli będziesz ćwiczyć całe ciało.

Nikt nie powiedział, że na siłowni musisz ćwiczyć mięśnie rąk, które Ci się nie podobają. Możesz robić przysiady z obciążeniem, które doskonale budują i kształtują pupę, możesz wyrzeźbić mięśnie brzucha, czy też pobyć się zbędnego tłuszczyku na udach lub poprawić wygląd łydek. Jak widzisz, jest wiele możliwości poprawienia swojego wyglądu bez skalpela, ale przy pomocy wysiłku fizycznego oraz systematyczności. Jeśli do tego dołączysz jeszcze odpowiednio zbilansowaną dietę oraz białko, to możesz być pewna, że będziesz zadowolona ze swojego wyglądu i pokochasz na siłownię namawiając na nią więcej osób.